O nás

Aki

Aki pochází Japonska, vystudoval dvě vysoké školy v Anglii a poté pracoval pro několik mezinárodních firem v mnoha koutech světa. V posledních více než deseti letech se věnuje pomoci mezinárodním studentům v Anglii, kde nyní i žije. Zpočátku pracoval pro vysokou školu v Solihullu, což je předměstí Birminghamu, jako Head of International Office, kde měl pod sebou mnoho lidí, kteří pomáhali studentům zejména s byrokratickým procesem ohledně víz a pracovního povolení.

To je i doba, kdy jsem se s Akim seznámil já. Pro svoji dobrosrdečnou a přátelskou povahu, i mimoškolní pomoc, kterou škola nenabízela, byl Aki opravdu jedním z velice mála lidí, kteří mi vždy pomohli s jakýmkoliv problémem, ať už s hledáním práce nebo integrací do cizího prostředí. Po několika letech se Aki osamostatnil a začal se věnovat pomoci ohledně studia převážně japonským studentům, ale stále i těm mezinárodním.

Protože jsem byl po mnoho let s Akim v kontaktu, stali se z nás velice dobří přátelé. Aki mne pravidelně navštěvuje v Čechách, a dokonce mi poslal i pár svých studentů, kteří se chtěli podívat do ČR.

Tomáš

Já se jmenuji Tomáš, pocházím z Čáslavi, a po střední průmyslové škole, kterou jsem s odřenýma ušima dokončil, jsem odjel na zkušenou do Anglie. První plán byl roční studium anglického jazyka, který jsem popravdě studoval roky dva, i když ten druhý jsem více chodil do práce než školy. Po získání anglického certifikátu IELTS mi bylo nabídnuto studium vysoké školy, respektive bakalářského studia v oboru obchod a management, které jsem dokončil s vyznamenáním. Což by mi teď z průmyslovky stejně nikdo nevěřil 🙂

Toto rozhodnutí považuji zpětně jako jedno z mých nejlepších, které jsem po maturitě udělal. I když začátky nebyly jednoduché, dalo mi to životní zkušenosti v mnoha směrech, ať už školních, pracovních či osobních.

Během studia anglického jazyka jsem pracoval jako sběrač prázdných sklenic na diskotéce, uklízel jsem ve škole, roznášel letáky… Po zlepšení angličtiny jsem pracoval v restauraci za barem, v hotelu… Během vysoké školy jsem pomáhal sousedovi s rozvozem luxusních aut přímo k majitelům, prodával jsem v menším krámku, kde jsem přes prázdniny mohl pracovat na plný úvazek, majitel měl spoustu různých činností, takže jsem mu po čase pomáhal i s účetnictvím, korigováním zaměstnanců, objednáváním zboží apod.

Poté jsem pracoval pro anglickou firmu, kde jsem na pozici Project Engineer jezdil po celé Evropě a měl tu možnost pracovat pro značky jako Jaguar Land Rover, Nissan, Ford, Bosch a mnoho dalších. Mé poslední zaměstnání je práce pro anglicko-čínskou firmu, kde působím na pozici produktového managera a mám na starosti mezinárodní nákup různých produktů, řeším jejich cenu, technické specifikace a výrobu. Dále se podílím na následném prodeji.

Během studií i po něm mne navštívilo doma mnoho mezinárodních přátel z Japonska, Číny, Turecka, Indie, Maďarska, Egypta, Ukrajiny, ale i Anglie, a mnoho dalších zemí přibývá skoro každý rok. Na oplátku jsem byl také ve více než 25 zemích v celém světě.

Proto když se mne Aki zeptal, jestli bych nechtěl zkusit nabídnout cestu mladým lidem v ČR, kteří ještě nevědí, jakým směrem se po škole vydat, nerozhodoval jsem se ani minutu. Já jsem měl to štěstí, že mi mnoho lidí, ať učitelů, kamarádů i neznámých lidí, hodně v životě pomohlo, většině z nich jsem neměl možnost oplatit jejich dobrotu, tak věřím, že pokud budu moci pomoci nějakému mladému člověku změnit životní cestu k lepšímu, udělá to samé v budoucnu i on.