Reference

Dovolte, abychom vám představili pouze několik studentů, kteří vděčí Akimu za pomoc během pobytu a studia v Anglii. Všechny reference jsou pravé, proto pokud budete chtít přímý kontakt na kteroukoliv z osob kvůli důvěryhodnosti, dejte nám prosím vědět. Za posledních 10 let to bylo více než několik stovek studentů, kterým Aki pomohl, většina z nich je samozřejmě z Japonska.

Děkuji Tomovi a Akimu s hledáním práce a výběrem vhodného kurzu na vysoké škole. Cítila jsem se u Akiho doma vždy vítána. Děkuji mu, že mne vždy vzal se skupinami Japonců na výlety po Anglii.

Iveta Řípová

Mockrát děkuji Akimu za jeho pomoc během studia a práce v Solihullu. Díky němu jsem získal spoustu nových kontaktů a poznal mnoho nových přátel.

Jakub Semerád

Aki je jeden z mála lidí, kteří mi vždy pomohli s jakýmkoliv problémem. Pokud přemýšlíte o studiu v Anglii, s Akim se nemusíte ničeho bát.

Michal Hoskovec

Dear Aki-san, thank you so much for your help with everything during my studies. I would be totally lost without you. If you need any recommendation, please do not hesitate to contact me.

Choopun Songprasert, Thailand

Dear Aki-san and Tomas-san, thank you both of you for wonderful summer english course in England and trip in Prague.

Chiaki, Japan

Hello Aki, I would like to thank you for all your help and friendship during my university studies. I could reached you at any time and asked for any information, you were always kind to help me.

Levente Roja, Hungary

Hello Aki, thank you with prolonging my student visa and finding me a better paid job. I am very glad I met you and hope to see you soon in Rio.

Atila Marcondes, Brasil

Dear Aki and Tomas, I would recommend you to any new students. You both are very kind and helpful guys, more then welcome in Ukraine at any time.

Mykhailo Airapetov, Ukrajina

Hello Aki-san, thank you very much in helping me all the way through my english language course. Your kind attitude and friendship will not be forgotten.

Yusuf Bektas, Turecko