Ubytování

Až přiletíte do Anglie, Aki vás osobně vyzvedne na letišti v Birminghamu nebo Nottinghamu a odveze na ubytování. Spolupracujeme mnoho let s majiteli domů, které osobně známe a kteří ubytovávají především mezinárodní studenty. Každý student má vlastní vybavený pokoj a sdílí společné místnosti jako kuchyni, obývák, koupelnu apod. Domy jsou zcela vybavené a udržované v čistotě.

Výhodou je multikulturní prostředí, které vám hodně usnadní a zlepší komunikaci v anglickém jazyce. Poblíž domu je vždy autobusová zastávka, autobusem se dopravíte do školy nebo práce. O víkendu, když neprší 🙂 se hraje fotbal, pořádají se na zahradě grilovačky. Mezinárodní studenti drží více pospolu a pomáhají si než třeba angličtí studenti, pro které je Anglie domovem.

Několik obrázků z oslavy narozenin, návštěvy přátel na zahradě během grilování

Ceny ubytování se liší od lokace a velikosti pokoje. Domy jsou umístěny přímo v Solihullu nebo jeho okolí, a potom přímo v Nottinghamu.

Solihull, což je předměstí Birminghamu, druhého největšího města, se několikrát za posledních 10 letech umístil jako jedno z nejbezpečnějších a nejlepších měst, co se týče úrovně žití v celé Anglii! Viz odkaz https://cs.wikipedia.org/wiki/Solihull

Nottingham je město Robina Hooda, má bohatou historii a je jednou z nejlepších nákupních destinací v celé Anglii. Nottingham byl vyhlášen jako nejlepší studentské město v zemi.

Cena pokoje se většinou pohybuje okolo 250 liber (7.500 Kč) měsíčně. Elektřina a plyn jsou navíc rozděleny mezi všechny spolubydlící. Majitel domu si bere vratnou zálohu jeden až dva měsíce dopředu.